Zapraszamy do lektury tekstów absolwentów pierwszej edycji Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO!

13 tekstów najzdolniejszych młodych polskich pisarzy, a wśród nich opowieść kryminalna w realiach polsko-ukraińskiego pogranicza, historie o niemożliwej miłości i o ciemnych stronach tego, co czasem na wyrost określa się patriotyzmem, czy wreszcie niesamowite przygody kobiety, która po 90. urodzinach postanawia zrealizować swoje marzenia.

Teksty zgromadzone w Antologii to fragmenty opowieści, które właśnie powstają – lub być może powstaną w pełnej krasie pewnego dnia. Były pisane w trakcie i już po zakończeniu kursu, a ich autorzy wykorzystali wiedzę, jaką zdobyli w trakcie dwóch miesięcy zajęć. Zbiór otwierają trzy teksty, które zdaniem organizatorów szczególnie się wyróżniają, ale bez wątpienia każde z prezentowanych tu opowiadań zasługuje na uwagę i niejednym zaskoczy czytelnika.

Zapraszamy do lektury!

Pierwsza edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO dobiegła końca w listopadzie 2015 roku. W trakcie 6 weekendów 15 młodych pisarzy uczyło się warsztatu pod okiem uznanych autorów i specjalistów z branży wydawniczej. Równolegle na łamach portalu Lubimy Czytać publikowaliśmy kolejne odcinki kursu pisania online wraz z serią kilkudziesięciu filmów, w których czołowi polscy pisarze dzielą się sekretami swojego warsztatu. Wszystkie materiały online można znaleźć pod adresem pisz.miastoliteratury.pl.