Kurs Pisania Powieści Miasta Literatury UNESCO

5 MIESIĘCY | 10 WEEKENDÓW | 100 GODZIN

– tak wygląda trzecia edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, który potrwa od września 2017 do stycznia 2018 roku. Podczas najnowszej odsłony 12 przyszłych pisarzy zmierzy się z powieścią obyczajową. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

1 lipca rozpoczyna się rekrutacja na kolejną edycję Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Od 9 września do 28 stycznia 2018 roku potrwa trzecia odsłona – po kursie powieści i kryminału, przychodzi czas na prozę obyczajową, z którą będzie mierzyć się dwanaścioro uczestników zajęć, którzy zostaną wybrani na podstawie przesłanych tekstów.

Pod koniec Kursu Pisania Powieści zostanie wydana Antologia opowiadań 12 uczestników, w których zaprezentowane zostaną próbki ich możliwości prozatorskich wraz z koncepcją całościowej powieści. Książka, wraz z rekomendacjami najzdolniejszych absolwentów, trafi do czołowych wydawnictw w kraju.

Uczestnicy Kursu będą mieć także gwarancję uczestnictwa w Festiwalu Conrada i Targach Książki oraz wysłuchania mistrzowskiego wykładu na temat pisania podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Rekrutacja polega na zaprezentowaniu swoich pisarskich możliwości – próbki tekstu wysyłanej na adres pisz@miastoliteratury.pl. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 1500 zł.

Zajęcia zakończone

PROWADZĄCY

Paweł Goźliński

Teatrolog, redaktor, wykładowca i pisarz. Autor eseistycznej książki „Bóg Aktor” o Juliuszu Słowackim oraz powieści kryminalnych „Jul” oraz „Dziady”. W październiku 2019 roku ukazała się jego najnowsza książka, powieść biograficzna „Akan” inspirowana życiem Bronisława Piłsudskiego, starszego brata Józefa, zesłańca i badacza tajemniczego plemienia Ainów. Był też m.in. pomysłodawcą i redaktorem antologii „Nie-obcy” oraz „Nadziaja” oraz […]

Barbara Sadurska

Barbara Sadurska Prawniczka, pisarka. Laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza za Mapę, Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO za Czarnego hetmana, stypendystka Miasta Krakowa. Prowadzi zajęcia warsztatowe w Studium Literacko- Arystycznym UJ. Prowadziła warsztaty pisania krótkich form prozatorskich dla Instytutu Twórczości, Muzeum Gombrowicza we Wsoli, Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, […]

Barbara Woźniak

Barbara Woźniak Prozaiczka i akademiczka. Autorka powieści Niejedno, laureatka Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza (2022) za debiut oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO (2021). Publikowała w „Czasie Literatury” i w „Miesięczniku ZNAK”. Badaczka i wykładowczyni na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktora nauk społecznych. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji naukowych. Interesuje się zagadnieniami z […]

Anna Rucińska-Barnaś

Ekspertka w zakresie prawa autorskiego

Ukończyła filologię angielską oraz podyplomowe studia z zakresu prawa autorskiego i prawa gospodarczego. Przez wiele lat pracowała jako specjalista w zakresie praw autorskich, kierownik działu praw, a następnie jako redaktor Wydawnictwa ZNAK. Obecnie także agentka literacka i tłumacz tekstów specjalistycznych.

KROK PO KROKU

NAPISZ KRÓTKI TEKST

Przygotuj krótki tekst prozatorski (maksymalnie 5 stron znormalizowanego maszynopisu) ze sceną rodzinnej kolacji. Cenimy oryginalność!

ZGŁOŚ SIĘ DO 31 LIPCA!

Zgłoszenie na adres pisz@miastoliteratury.pl musi zawierać:

Imię i nazwisko
Dane kontaktowe (e-mail, telefon)
Próbkę tekstu prozatorskiego

CZEKAJ CIERPLIWIE

Wybierzemy 12 najlepszych tekstów. Na podstawie nadesłanych próbek jury do 14 sierpnia zakwalifikuje do udziału w kursie dwunastu autorów najlepszych tekstów.

POTWIERDŹ UDZIAŁ DO 21 SIERPNIA

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 1500 zł do dnia 21 sierpnia 2017 r.

W PROGRAMIE

Między innymi:

Klucz do powieści, czyli jak kreować głównego bohatera?
Mroczny urok konstruowania, czyli dlaczego warto zaczynać od szkicu powieści?
Detektywistyczne zapędy pisarza, czyli porządny research kluczem do sukcesu książki”.
Tło powieściowe, czyli co zrobić z drugim planem”.
Jak wiarygodnie osadzić pomysł na książkę w szerszym kontekście, jak zadbać o realizm opowieści i nie stracić zainteresowania czytelnika.
„Sztuka autoprezentacji: Wydajcie mnie! Czyli jak przekonać wydawcę”. Trening wystąpień publicznych, kreowania wizerunku, perswazyjnej rozmowy z wydawcą.
Jak podpisać korzystną umowę z wydawcą?

A dodatkowo wiele godzin pod czujnym okiem najlepszych redaktorów w kraju, którzy wspólnie z uczestnikami będą pracować nad ich przyszłą debiutancką powieścią!

TERMINY ZJAZDÓW

09-10
września
2017
16-17
września
2017
30-01
września
2017
14-15
października
2017
28-29
października
2017
18-19
listopada
2017
02-03
grudnia
2017
16-17
grudnia
2017
13-14
stycznia
2018
27-28
stycznia
2018

REGULAMIN

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości tutaj możesz pobrać pełen regulamin Kursu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami na pisz@miastoliteratury.pl.

ORGANIZATORZY

WSPIERAJĄ NAS