Kurs Pisania Powieści Miasta Literatury UNESCO

5 MIESIĘCY | 10 WEEKENDÓW | 100 GODZIN

– tak wygląda trzecia edycja Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO, który potrwa od września 2017 do stycznia 2018 roku. Podczas najnowszej odsłony 12 przyszłych pisarzy zmierzy się z powieścią obyczajową. Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

1 lipca rozpoczyna się rekrutacja na kolejną edycję Kursu Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Od 9 września do 28 stycznia 2018 roku potrwa trzecia odsłona – po kursie powieści i kryminału, przychodzi czas na prozę obyczajową, z którą będzie mierzyć się dwanaścioro uczestników zajęć, którzy zostaną wybrani na podstawie przesłanych tekstów.

Pod koniec Kursu Pisania Powieści zostanie wydana Antologia opowiadań 12 uczestników, w których zaprezentowane zostaną próbki ich możliwości prozatorskich wraz z koncepcją całościowej powieści. Książka, wraz z rekomendacjami najzdolniejszych absolwentów, trafi do czołowych wydawnictw w kraju.

Uczestnicy Kursu będą mieć także gwarancję uczestnictwa w Festiwalu Conrada i Targach Książki oraz wysłuchania mistrzowskiego wykładu na temat pisania podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada.

Rekrutacja polega na zaprezentowaniu swoich pisarskich możliwości – próbki tekstu wysyłanej na adres pisz@miastoliteratury.pl. Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 1500 zł.

REKRUTACJA ZAKOŃCZONA! ZAJĘCIA JUŻ W TOKU

PROWADZĄCY

Katarzyna Kubisiowska

dziennikarka, pisarka, nauczycielka pisania

Absolwentka filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego”. Współautorka książek Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon oraz Lektury na ekranie, czyli mały leksykon adaptacji filmowych. Autorka książek Rak po polsku oraz biografii Pilch w sensie ścisłym.

Sylwia Chutnik

pisarka, dramatopisarka i felietonistka

Pisze dla ,Polityki”, „Pani”, „Wysokich Obcasów” i ,,Gazety Stołecznej”. Doktorantka Instytutu Kultury Polskiej UW. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Przewodniczka miejska po Warszawie, członkini Związku Literatów Polskich, a takze działaczka na rzecz praw kobiet.

Anna Dziewit-Meller

pisarka i dziennikarka

Pisarka i dziennikarka. Współautorka tomów wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji „Gaumardżos, opowieści z Gruzji” (Nagroda Magellana 2011), napisanej wspólnie z Marcinem Mellerem.

Filip Modrzejewski

redaktor z wieloletnim doświadczeniem

Nauczyciel na kursach pisania. Nad książkami i z ich autorami pracuje już od przeszło dwudziestu lat. Redaktor w W.A.B., wydawca serii „mrocznej”. Lubi współczesne czarne kryminały, współpracuje z wieloma autorami i recenzuje ich powieści kryminalne. Będzie Waszym mentorem przez cały okres kursu.

Mariusz Czubaj

pisarz, profesor antropologii kultury

Pisarz, profesor antropologii kultury na Uniwersytecie SWPS. Autor cyklu powieściowego z profilerem Rudolfem Heinzem (21:37,Kołysanka dla mordercy, Zanim znowu zabiję, Piąty Beatles) oraz Marcinem Hłaską (Martwe popołudnie, R.I.P.). Ośmiokrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Profesor Bogdan de Barbaro

ekspert psychologii rodzin, psychoterapeuta

Polski lekarz psychiatra i terapeuta, profesor nauk medycznych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor i współautor wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich z zakresu psychiatrii i psychologii rodziny. Opowie Wam o rolach rodzinnych, motywach zachowania i sposobach dialogowania w rodzinie.

Anna Rucińska-Barnaś

ekspertka w zakresie prawa autorskiego

Ukończyła filologię angielską oraz podyplomowe studia z zakresu prawa autorskiego i prawa gospodarczego. Przez wiele lat pracowała jako specjalista w zakresie praw autorskich, kierownik działu praw, a następnie jako redaktor Wydawnictwa ZNAK. Obecnie także agentka literacka i tłumacz tekstów specjalistycznych.

Anna Marchewka

krytyczka literacka

Literaturoznawczyni, krytyczka literacka. Publikowała na łamach m.in. „Lampy”, „Znaku”, „Tygodnika Powszechnego”, „Zadry”, „Chimery”, „Dwutygodnika”. W miesięczniku „Znak” opiekuje się rubryką „Stacja: literatura”. Współprowadziła programy literackie w TVP Kultura i Radiu Kraków.

Wojciech S. Wocław

konferansjer

Konferansjer, popularyzator wiedzy z savoir-vivre’u i etykiety w biznesie. Prowadzi szkolenia z tych dziedzin oraz ze sztuki wystąpień publicznych. Współpracuje z telewizją, radiem i prasą. Jego znaki rozpoznawcze to elegancja, nienaganne maniery i styl, elokwencja, dowcip i świetny warsztat.

Karolina Kaim

redaktorka

Redaktor nabywająca i prowadząca tytuły non-fiction w Wydawnictwie Otwartym, pracę w branży rozpoczęła jako osiemnastolatka. Na swoim koncie ma takie projekty wydawnicze jak „Food Pharmacy”, „Szepty kamieni”, „Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie” czy „Dress Scandinavian”.

Arkadiusz Matras

trener, psycholog twórczości

Psycholog twórczości, specjalizuje się w realizacji projektów szkoleniowych z zakresu kreatywności i technik twórczego rozwiązywania problemów, zajęć integracyjnych oraz szkoleń dotyczących kompetencji osobistych. Na początku kursu pomoże zintegrować uczestników i pokonać syndrom pustej kartki.

Bogna Rosińska

redaktorka, filmoznawczyni

Redaktorka i koordynatorka pracy redakcji w wydawnictwie Znak Literanova. Proces wydawniczy zna od podszewki – w swojej długoletniej karierze wydawniczej zajmowała się prawie wszystkim: nabywaniem, prowadzeniem, tłumaczeniem i promowaniem tytułów. Współautorka kilku publikacji dotyczących filmu.

Karolina Macios

ghostwriterka, redaktorka

Współautorka programu kursu, autorka kilku powieści, ghostwriterka, redaktorka pracująca z autorami od ponad dziesięciu lat, felietonistka w „Mieście Kobiet”. Obecnie współpracuje z wieloma wydawcami. Współzałożycielka Fundacji ZNACZY SIĘ, w ramach której organizowała kursy kreatywnego pisania.

Magdalena Zielińska

tłumaczka, psycholożka

Współautorka programu kursu, tłumaczka, psycholożka. Blisko dekadę spędziła w wydawnictwie Znak, gdzie przez kilka lat szefowała redakcji literatury faktu. Współzałożycielka Fundacji Znaczy Się, w ramach której organizowała kursy kreatywnego pisania. Tłumaczy literaturę piękną i faktu, dla dzieci i dla dorosłych.

KROK PO KROKU

NAPISZ KRÓTKI TEKST

Przygotuj krótki tekst prozatorski (maksymalnie 5 stron znormalizowanego maszynopisu) ze sceną rodzinnej kolacji. Cenimy oryginalność!

ZGŁOŚ SIĘ DO 31 LIPCA!

Zgłoszenie na adres pisz@miastoliteratury.pl musi zawierać:

Imię i nazwisko
Dane kontaktowe (e-mail, telefon)
Próbkę tekstu prozatorskiego

CZEKAJ CIERPLIWIE

Wybierzemy 12 najlepszych tekstów. Na podstawie nadesłanych próbek jury do 14 sierpnia zakwalifikuje do udziału w kursie dwunastu autorów najlepszych tekstów.

POTWIERDŹ UDZIAŁ DO 21 SIERPNIA

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest wniesienie opłaty kwalifikacyjnej w wysokości 1500 zł do dnia 21 sierpnia 2017 r.

W PROGRAMIE

Między innymi:

Klucz do powieści, czyli jak kreować głównego bohatera?
Mroczny urok konstruowania, czyli dlaczego warto zaczynać od szkicu powieści?
Detektywistyczne zapędy pisarza, czyli porządny research kluczem do sukcesu książki”.
Tło powieściowe, czyli co zrobić z drugim planem”.
Jak wiarygodnie osadzić pomysł na książkę w szerszym kontekście, jak zadbać o realizm opowieści i nie stracić zainteresowania czytelnika.
„Sztuka autoprezentacji: Wydajcie mnie! Czyli jak przekonać wydawcę”. Trening wystąpień publicznych, kreowania wizerunku, perswazyjnej rozmowy z wydawcą.
Jak podpisać korzystną umowę z wydawcą?

A dodatkowo wiele godzin pod czujnym okiem najlepszych redaktorów w kraju, którzy wspólnie z uczestnikami będą pracować nad ich przyszłą debiutancką powieścią!

TERMINY ZJAZDÓW

09-10
września
2017
16-17
września
2017
30-01
września
2017
14-15
października
2017
28-29
października
2017
18-19
listopada
2017
02-03
grudnia
2017
16-17
grudnia
2017
13-14
stycznia
2018
27-28
stycznia
2018

REKRUTACJA JUŻ ZA NAMI! PORA ROZPOCZĄĆ ZAJĘCIA

REGULAMIN

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości tutaj możesz pobrać pełen regulamin Kursu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania skontaktuj się z nami na pisz@miastoliteratury.pl.

ORGANIZATORZY

WSPIERAJĄ NAS