Wszystko zaczyna się od bohatera – nie ma dobrej powieści bez wyrazistej postaci i nawet świetnie skonstruowany świat fantastyczny bez dobrego bohatera to za mało na dobrą powieść. Jakub Ćwiek, jeden z najbardziej popularnych autorów fantastyki, pokaże jak stworzyć bohatera w świecie fantasy.

Zdaniem Jakuba Ćwieka niezależnie od tego, jak daleko chcemy popuścić wodze wyobraźni w kreowaniu światów, bohater powinien być czytelnikowi na tyle bliski, by mógł współodczuwać jego emocje, a jednocześnie na tyle odległy, by intrygował i jednocześnie pasował do całego wymyślonego przez nas świata.

Pisarz podpowie od czego zacząć i jak skonstruować postać oraz jaką nadać jej w naszym fantastycznym świecie rolę, żeby w naturalny sposób pomogła nam o nim opowiedzieć.

Na zajęciach dowiesz się, na co położyć nacisk w procesie kreowania bohatera, ile dać mu swobody działania i co to w ogóle znaczy, że postać „żyje” na kartach książki.

Zapisz się na warsztaty już teraz!

Jakub Ćwiek jest bestsellerowym pisarzem młodego pokolenia. Znany z zamiłowania do klasycznego rocka oraz popkultury, ponadto jest znawcą i popularyzatorem komiksów na polskim rynku. Wydawca pisma „Bangarang Magazine”. Żyje w Drodze – spędza w podróży ponad dwie trzecie roku. W ciągu trzech ostatnich lat odbył ponad 200 spotkań autorskich. Wymyślił oraz zrealizował Rock&Read Festival, największą w kraju trasę promującą czytelnictwo. Podczas pracy nad powieścią „Ciemność płonie” przez pół roku mieszkał na katowickim dworcu. Teksty Jakuba Ćwieka doczekały się adaptacji teatralnych, LARP-owych, teledysków, słuchowisk, komiksu, gry karcianej, dwóch filmów krótkometrażowych oraz serii koszulek.

Autor chętnie angażuje się w akcje społeczne. Pod koniec 2014 roku w ramach Ice Bucket Challenge wspierał chorych na stwardnienie zanikowe boczne. Założył Browncoats of Poland, czyli polski oddział fanów i popularyzatorów serialu „Firefly”, którzy na całym świecie zajmują się działalnością charytatywną. W ramach działalności w BoP wydał dwujęzyczną książeczkę dla dzieci, „Świetlik w ciemności / Firefly in the Darkness”, z której całkowity zysk przeznaczony został na popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.

Jakub Ćwiek jest autorem osiemnastu książek, licznych opowiadań i artykułów publicystycznych, scenariuszy i słuchowisk. Najbardziej znany ze stworzenia uniwersum Kłamcy, rozwija też światy, w których prym wiodą Chłopcy oraz Dreszcz, oraz wypuszcza się na zupełnie inne rejony. W 2016 roku mają ukazać się przynajmniej dwie jego książki; „Przez Stany POPświadomości” oraz „Grimm City”. Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla otrzymał ją w 2012 roku za opowiadanie „Bajka o trybach i powrotach”. W tym samym roku oraz ponownie dwa lata później został nominowany do Śląkfy w kategorii Twórca Roku.

Rok 2015 jest dla niego dziesięcioleciem rozpoczęcia pracy twórczej.