Startuje kolejna edycja Szkoły Redaktorskiej

Sześć intensywnych weekendów, szereg spotkań pod okiem doświadczonych redaktorek i redaktorów, pracujących w najlepszych polskich wydawnictwach. Szkoła Pisania KMLU razem z Magdaleną Budzińską, redaktorka Wydawnictwa Czarne, zaprasza do udziału w drugiej, rozszerzonej edycji weekendowej Szkoły Redaktorskiej. Rekrutacja trwa do 22 czerwca.

Kurs jest przeznaczony dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych redaktorów i redaktorek, tj. studentów filologii polskiej i innych filologii, tłumaczy, korektorów oraz osób pracujących zawodowo z tekstem. Dla wszystkich, którzy chcą zdobyć praktyczne informacji nt. pracy w wydawnictwie, współpracy z autorami, redagowania literatury pięknej i reportażu. Wśród prowadzących kurs znaleźli się m.in. Filip Modrzejewski, Dariusz Sośnicki, Małgorzata Szczurek i Elżbieta Kalinowska.

W trakcie zajęć zostaną omówione takie kwestie jak: redagowanie prozy, literatury faktu, eseju i przekładu, specyfika pracy redaktora inicjującego i prowadzącego, profesjonalna obsługa programów do rejestracji zmian, narzędzia researcherskie i ramy prawne. Uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć warsztat, dyskutować o specyfice pracy redaktora, a także otrzymają szczegółowe informacje nt. procesu i narzędzi, których używają wydawcy w całej Polsce przy pracy nad książką.

Kandydatów i kandydatki prosimy o przygotowanie listu motywacyjnego i CV ze szczególnym uwzględnieniem informacji o dotychczasowym doświadczeniu w pracy z tekstami, a także o największych trudnościach, jakie napotkali w tej pracy. Zgłoszenia należy przesyłać na adres pisz@miastoliteratury.pl do 22 czerwca.

Kurs obejmuje sześć weekendowych zjazdów. Zajęcia obywać się będą w Krakowie, w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20, w terminach:

2-3 lipca

6-7 sierpnia

3-4 września

24–25 września

1-2 października

29-30 października

W godzinach: 12:00-18:00 (soboty); 10:00 do 16:00 (niedziele).

Regulamin Kurs Redaktorski 2022